Meble

Gdy liczy się każdy centymetr – systemy do drzwi przesuwnych

Gdy liczy się każdy centymetr – systemy do drzwi przesuwnych firmy GTV 25.04.2017 Większość osób traktuje drzwi przesuwne jako sposób na zastąpienie tradycyjnie otwieranych drzwi,

Gdy liczy się każdy centymetr – systemy do drzwi przesuwnych firmy GTV
25.04.2017

Większość osób traktuje drzwi przesuwne jako sposób na zastąpienie tradycyjnie otwieranych drzwi, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy naprawdę niewielką przestrzeń. Ich zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca potrzebnego do otwarcia drzwi uchylnych – w ten sposób nawet wąskie korytarze możemy wyposażyć w duży mebel do przechowywania, a wnętrza łatwiej jest zaaranżować. Jednak możliwości zastosowania drzwi przesuwnych jest zdecydowanie więcej – poznajcie cztery inne sposoby wykorzystania tego rozwiązania.

Niebanalne zagospodarowanie nietypowych przestrzeni

Systemy przesuwne są doskonałym sposobem na użytkowe, efektywne i estetyczne zagospodarowanie nietypowej przestrzeni – wnęk, pomieszczeń ze skosami, użytkowego poddasza, miejsca pod schodami – i przekształcenia ich w garderobę lub praktyczny schowek. Coraz częściej wykorzystuje się je także jako zamknięcie mebla: szaf, biblioteczek czy regałów lub jego części np. – półki z telewizorem czy domowego kącika do pracy. Również w sytuacji, w której zdecydowaliśmy się na przestronną szafę, systemy przesuwne sprawdzą się lepiej – ilość i wielkość skrzydeł możemy dowolnie dobierać, by łatwo i wygodnie dostać się do zawartości garderoby.

Niezastąpione, gdy chcemy podzielić pomieszczenie

W biurach drzwi przesuwne to sposób na zamknięcie poszczególnych przestrzeni – aneksów socjalnych czy schowków, ale równie często stosuje się je do rearanżacji wnętrz, np. zamiany pokoju konferencyjnego na dwa oddzielne pomieszczenia do pracy. Podobny zabieg można również zastosować w mieszkaniu, wydzielając z dużego salonu domowe biuro czy sypialnię. Wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim i estetycznym podziale pomieszczeń lub wyraźnym wydzieleniu ich poszczególnych funkcji, drzwi przesuwne okażą się rozwiązaniem idealnym. W ten sposób optymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń użytkową, maksymalnie zwiększając przy tym jej funkcjonalność. Łatwość użytkowania i niskie koszty wykonania to dodatkowe argumenty przemawiające za zastosowaniem tego rozwiązania.

A to już wiesz?  Fotel Bora - Ludwik XV ze szczyptą egzotyki

Aranżacyjna spójność czy kontrapunkt?

Wybór drzwi przesuwnych to również możliwość wykonania szerszych i większych przejść pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, co poprawia komfort ich użytkowania, nie zaburzając proporcji wnętrza. Pięknie wykonane i ozdobione drzwi same w sobie mogą być ozdobą pomieszczenia i oryginalnym akcentem we wnętrzu, stanowić ciekawy kontrapunkt dla koloru i faktury ścian – lub przeciwnie – utrzymane w jednej stylistyce drzwi przejściowe i meblowe tworzą ciekawą, spójną i harmonijną aranżację wnętrza.

Swoboda aranżacji

Drzwi przesuwne to również swoboda aranżacyjna. Jako wypełnienie skrzydła można zastosować szkło, lustra, witraże, grafiki, lekkie bądź pełne płyty meblowe – w zależności od tego, jaki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć. Szeroki wybór materiałów pozwoli dopasować drzwi do każdego wystroju, a dodatkowo różne materiały można łączyć w ramach jednego skrzydła lub mebla. Lustro na drzwiach garderoby optycznie powiększy pomieszczenie i zbuduje jego klimat, zaś ciekawą alternatywą może być również zastosowanie szklanych paneli dekoracyjnych nadających wnętrzom niepowtarzalny i indywidualny charakter.

Gdy aluminium jest zbyt zimne i industrialne

Szeroki wachlarz systemów do drzwi przesuwnych z portfolio firmy GTV, w różnych kształtach i kolorach oraz bogactwo możliwych wypełnień gwarantują nie tylko możliwość wykonania pięknego i funkcjonalnego mebla, ale również stworzenia niebanalnej aranżacji. – System Flat Line zainspirowany został najnowszym trendem w wystroju wnętrz, zgodnie z którym pokazywany jest elegancki front, a okucia są mniej eksponowane. Jego minimalistyczny design docenią zwłaszcza wymagający klienci, dla których aluminium jest zbyt zimne i surowe. Budowa rączki i listwy dolnej optycznie zmniejsza ilość metalu wykorzystanego do okucia drzwi, subtelnie podkreślając piękno wybranego wypełnienia, a równocześnie gwarantując doskonałą funkcjonalność systemu. Dzięki Flat Line drzwi zyskają lekkości przy jednoczesnym utrzymaniu ich sztywności. Równie pięknie prezentują się ergonomiczne i modernistyczne rączki Vista i Nero, dostępne w 3 wybarwieniach: aluminium, szampan, biały – mówi Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

A to już wiesz?  Biżuteria dla Twoich mebli

Nie tylko piękny front

Jednak, poza estetycznym frontem, równie ważne jest zastosowanie doskonałych systemów jezdnych, zapewniających ciche i bezawaryjne użytkowanie drzwi przesuwnych. – Wybierając funkcjonalne systemy jezdne warto pamiętać o tym, że jedynie zastosowanie kompletnych systemów pochodzących od tego samego producenta zapewnia gwarancję ich cichej i komfortowej pracy. Parametr, na który należy zwrócić uwagę, to ilość cykli otwarć/zamknięć – dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w naszych systemach – wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne – zapewnia Joanna Repko.

Drzwi przesuwne to połączenie estetyki i funkcjonalności. Wszędzie tam, gdzie liczy się dodatkowa powierzchnia, optymalne wykorzystanie przestrzeni, design mebla i niebanalna aranżacja – drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie.
Podzie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy