Ogrzewanie

Grzejnik, który latem chłodzi

Grzejnik, który latem chłodzi Grzejnik rewersyjny (grzanie lub chłodzenie) przeznaczony jest do współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak np. pompa ciepła, czy kocioł kondensacyjny,

Grzejnik, który latem chłodzi

Grzejnik rewersyjny (grzanie lub chłodzenie) przeznaczony jest do współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak np. pompa ciepła, czy kocioł kondensacyjny, jako bardziej alternatywa dla ogrzewania podłogowego. 100% energii pochodzić może z pompy ciepła lub jego praca może być wsparta przez element grzewczy.

System rewersyjny.
Praca urządzenia w systemie rewersyjnym umożliwia automatyczne przejście, z trybu grzania do chłodzenia i odwrotnie. Dzięki temu gwarantuje komfort przez cały rok – ciepło zimą, a chłód latem.

Energia odnawialna.
Panama pracuje z uwzględnieniem odzysku energii, z naturalnego źródła:
– woda
– powietrze
– słońce.
Zachowuje przy tym optymalną równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Średni procentowy udział energii odzyskanej, do energii włożonej, wynosi średnio 70/30%.

Urządzenie może pracować również w trybie Eko, w którym 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, wyprodukowanej przez współpracującą pompę ciepła.

2 elementy grzewcze.
Dwa oddzielne elementy grzewcze grzejnika stanowią:
– element główny wykonany z aluminium
– folia grzewcza, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.
Dzięki dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę, w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza.

Wydajny i cichy wentylator.
W grzejnik rewersyjny, z oferty Atlantic Polska, wbudowano wydajny wentylator Ventilo, który niezależnie od pory roku, produkuje duże ilości ciepła, w określonym przedziale czasowym.

Wykorzystując kontrolę prędkości wentylatora, jak i moc elektrycznego elementu grzewczego, urządzenie minimalizuje hałas (do max. 21 dBA), zapewniając przy tym optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia. Dzięki temu może być zainstalowane w sypialni, gdzie nie utrudni spokojnego snu.

Sterowanie aplikacją w telefonie.
Panamą, dzięki bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami, sterować można poprzez aplikację mobilną Cozytouch. Umożliwia ona rozbudowaną kontrolę:
– parametrów pracy grzejnika
– bieżących kosztów związanych z jego eksploatacją.
Dzięki temu użytkownik może zaoszczędzić, w skali roku, 25% wartość % energii.

A to już wiesz?  Ocieplenie domu – pakiet korzyści z dofinansowaniem!

Smart.
To samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który zbiera i analizuje dane o swej pracy. Dzięki temu planuje produkcję i zużycie energii w skali tygodnia.

Kompaktowa budowa oraz wysublimowany design to kolejne zalety, które pozwolą wkomponować się w aranżację dowolnego pomieszczenia. Model 500, którego moc wynosi 954 W kosztuje 2 823 zł. Natomiast cena modelu 1000, o mocy 1905 W, to 3 137 zł.

Link do zakładki nt. produktu https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-rewersyjny/panama/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy