Aktualności Dom LIFESTYLE

Jak prać odzież, aby pozbyć się bakterii?

Jak prać odzież, aby pozbyć się bakterii?
W dzisiejszych czasach przestrzeganie zasad higieny stało się jeszcze ważniejsze. Wracając z pracy lub z zakupów dbamy o to, aby jak najmniej bakterii przenosiło się na nasze domowe

Data publikacji: 2020-04-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak prać odzież, aby pozbyć się bakterii?
Kategoria: Dom, LIFESTYLE

W dzisiejszych czasach przestrzeganie zasad higieny stało się jeszcze ważniejsze. Wracając z pracy lub z zakupów dbamy o to, aby jak najmniej bakterii przenosiło się na nasze domowe terytorium.

Jak prać odzież, aby pozbyć się bakterii? Dom, LIFESTYLE - W dzisiejszych czasach przestrzeganie zasad higieny stało się jeszcze ważniejsze. Wracając z pracy lub z zakupów dbamy o to, aby jak najmniej bakterii przenosiło się na nasze domowe terytorium.

W dzisiejszych czasach przestrzeganie zasad higieny stało się jeszcze ważniejsze. Wracając z pracy lub z zakupów dbamy o to, aby jak najmniej bakterii przenosiło się na nasze domowe terytorium.  Dlatego też, częściej niż dotychczas, pierzemy swoje ubrania, zastanawiając się jednocześnie jak postępować z tymi najbardziej delikatnymi. Z pomocą przychodzą zaawansowane technologie, które pomogą uporać się z bakteriami tak bezpiecznie, jak i skutecznie. Dowiedz się jak możesz zwiększyć higienę podczas prania i suszenia, a także jak dbać o czystość samego urządzenia.

Podstawowym sposobem na zwalczenie bakterii, jaki przychodzi nam na myśl, jest wysoka temperatura, jaką stosujemy zwykle do prania pościeli, ręczników i bielizny. Ale co zrobić ze wszystkimi delikatnymi ubraniami, w których chodzimy na co dzień, nie narażając ich na jej niszczące działanie?

Otóż czasy się zmieniły i dzisiaj nie trzeba już prać w wysokich temperaturach, aby odbywało się to w sposób higieniczny. 40 stopni, przy wsparciu nowoczesnych technologii pralniczych wystarczy, aby pozbyć się bakterii, a dla większej pewności zaleca się prasowanie lub suszenie prania w suszarce bębnowej. Suszenie w suszarce pozwala uniknąć gromadzenia się bakterii, pleśni i alergenów, które mogą zaszkodzić zdrowiu naszej rodziny. To także bardzo wygodne rozwiązanie, gdy mamy dużą rodzinę  i prania jest naprawdę dużo. Na rynku dostępnych jest wiele pralek i suszarek, ale czemu nie postawić na nowoczesne combo?

Pralko-suszarka Haier Duo Dry to urządzenie, które dzięki swojej funkcjonalności z powodzeniem może zastąpić tradycyjne zestawy oddzielnej pralki i suszarki. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które chcą oszczędzić czas, ponieważ umożliwia jednoczesne pranie np. białych i kolorowych tkanin, ubrań zwykłych oraz niemowlęcych, a przy korzystaniu z dolnego bębna umożliwia upranie i wysuszenie wsadu bez konieczności wyjmowania ubrań z bębna. Dodatkowo, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, nie zajmuje zbyt dużo miejsca, wiec doskonale sprawdzi się także w mniejszym mieszkaniu.

A to już wiesz?  Ciepła kąpiel w środku zimy z produktami SANPLAST SA

Co jednak najważniejsze, w trosce o najwyższy poziom higieny, kołnierze oraz pojemnik na detergenty pokryte zostały specjalną powłoką antybakteryjną ABT, która eliminuje do 99,8% bakterii. Co to oznacza? Możesz cieszyć się idealnie czystym, świeżym i pachnącym praniem oraz bezpiecznie nastawiać kolejne cykle, bez obaw o przeniesienie się bakterii, np. na dziecięce ubranka.

Nie musisz przy tym martwić się o delikatne tkaniny, ponieważ oba bębny wykonano w specjalnej technologii Pillow Drum – ich powierzchnia pokryta jest strukturą kształtem przypominającą poduszkę, co zapewnia najwyższą ochronę nawet dla najdelikatniejszych ubrań oraz doskonałą wydajność prania.

Niezwykle użyteczna jest także funkcja Smart Dual Spray, czyli system automatycznego czyszczenia pralko-suszarki, który aktywuje się na zakończenie każdego cyklu. Oprócz tego, że zapewnia on bardziej higieniczne pranie, to na dłuższą metę zwiększa trwałość pralki.

Regularne czyszczenie pralki

System autoczyszczenia pralki nie zastąpi jednak regularnych przeglądów urządzenia i kontroli czystości  wnętrza i jego elementów. Tylko wtedy, gdy o tym pamiętasz, możesz mieć pewność, że twoje pranie jest naprawdę czyste i bezpieczne dla domowników.

Sprawdź rury, które czasem bywają zgięte i zalega w nich woda. Wyprostuj je na tyle, na ile możesz i pozostaw im trochę miejsca, aby mogły się poruszać, gdy przepływa nimi woda. Sprawdź również filtry, w których często znajdują się włosy, wsuwki do włosów, drobne pieniądze, które nieopatrznie pozostawiliśmy w kieszeni, jak i inne przypadkowe przedmioty. Jeśli filtry się zablokują, pralka nie jest w stanie dobrze płukać, jak i wypłukiwać wody, ponadto rzeczy tam się znajdujące mogą zbierać bakterie i po prostu się psuć. Zatem przynajmniej raz na dwa tygodnie sprawdzaj czy nic w nich nie ma.

Staraj się wyjmować pranie zaraz po zakończeniu cyklu prania bądź suszenia i nie zamykaj drzwi pralki, ponieważ sprzyja to gromadzeniu się wilgoci w jej wewnętrznym kołnierzu. Raz na jakiś czas wykonuj również pranie na najwyższej temperaturze. Nie jest to może ekonomiczne, ale w ten sposób dobrze wyczyścisz wszystkie rury w twojej pralce.

A to już wiesz?  Nowość w ofercie Armacell! Tubolit DG Plus– izolacja termiczna i akustyczna

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak prać odzież, aby pozbyć się bakterii? Dom, LIFESTYLE - W dzisiejszych czasach przestrzeganie zasad higieny stało się jeszcze ważniejsze. Wracając z pracy lub z zakupów dbamy o to, aby jak najmniej bakterii przenosiło się na nasze domowe terytorium.
Hashtagi: #Dom #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy