Wiadomości

TAURON kupuje paliwo tylko z polskich kopalń

TAURON Polska Energia kupuje węgiel energetyczny jedynie od polskich producentów. W 2014 roku zakupy węgla do celów energetycznych są na poziomie niższym niż w latach ubiegłych, co jest uzależnione wyłącznie od poziomu produkcji energii i ciepła oraz sytuacji na rynku.Elektrownie i elektrociepłownie Grupy TAURON  spalają węgiel głównie z TAURON Wydobycie, Kompanii Węglowej,

TAURON Polska Energia kupuje węgiel energetyczny jedynie od polskich producentów. W 2014 roku zakupy węgla do celów energetycznych są na poziomie niższym niż w latach ubiegłych, co jest uzależnione wyłącznie od poziomu produkcji energii i ciepła oraz sytuacji na rynku.

Elektrownie i elektrociepłownie Grupy TAURON  spalają węgiel głównie z TAURON Wydobycie, Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego i Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

TAURON Wydobycie ? spółka wchodząca w skład Grupy TAURON – zapewnia obecnie ok. 40 proc. potrzebnego Grupie paliwa, co wynika z możliwości produkcyjnych kopalń wchodzących w skład TAURON Wydobycie (ZG Sobieski w Jaworznie, ZG Janina w Libiążu).

Równocześnie spółka górnicza Grupy prowadzi inwestycje mające na celu zwiększenie produkcji węgla, które pozwolą ten udział w najbliższych latach sukcesywnie zwiększać.

Należy  też podkreślić, że Grupa TAURON pokrywa zapotrzebowanie na energię swoich klientów w oparciu o własne wytwarzanie oraz polski hurtowy rynek energii.


dostarczył infoWire.pl

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  MAKRO nie marnuje jedzenia. 41 hal sieci MAKRO Cash & Carry rozpoczyna współpracę z Bankami Żywnosci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy